REKREACYJNA WSPINACZKA NA DRZEWA PODCZAS DNI PRZYRODNIKÓW – MAJ 2019

  • Temat wydarzenia: Rekreacyjna wspinaczka na drzewa – Dni  Przyrodników  w Pawłowicach
  • Termin wydarzenia: 25.05.2019 r. 
  • Lokalizacja wydarzenia: Pałac w Pawłowicach
  • Organizator: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

25 maja 2019 r.  na terenie Pałacu w Pawłowicach pod Wrocławiem odbyły się Dni Przyrodników i towarzyszący temu Jarmark Pawłowicki.

Autor: Maciej Motas

Nieodłącznym elementem całej imprezy były zajęcia z rekreacyjnej  wspinaczki dla dzieci , które cieszą się każdego roku dużym powodzeniem wśród najmłodszych uczestników wydarzenia.

Zajęcia z tree climbingu zostały zorganizowane przez firmę arborysta.com. Dzieci miały okazję wspinaczki na drzewo pod czujnym okiem wykwalifikowanych arborystów w tym samego właściciela Macieja Motasa. Podczas tego dnia dzieci miały okazje zapoznać się także z gatunkami drzew poprzez zabawę i zajęcia rozwijające twórczość jak np. tematyczne kolorowanki.

Autor: Maciej Motas
Autor: Maciej Motas
Autor: Maciej Motas

Zajęcia te promują zarówno aktywny tryb życia jak i kształtują postrzeganie wartości przyrodniczych jakie daje nam obcowanie z przyrodą. Poprzez bezpośredni kontakt z drzewem są w stanie dostrzec więcej elementów takich jak budowa drzewa, mieszkające na nim owady, ptaki czy grzyby, które nie są zauważone z perspektywy przechodnia. Patrząc na to z wysokości, dostrzec mogą o wiele więcej.

Autor: Joanna Lewandowska