Rekreacyjna wspinaczka na drzewa
Dni Przyrodników

wspinaczka na drzewa
Instruktor arborysta

   Podczas uroczystości związanej z  Dniami Przyrodnika organizowanej w Pawłowicach pod hasłem Jarmark Pawłowicki przez Uniwersytet Przyrodniczy, jak co roku nie zabrakło wielu wrażeń. W sobotę 24.05.2014 r. w programie znalazły  się między innymi: prezentacje i kiermasze związane z studenckimi kołami naukowymi, konkursy na najlepszy chleb, przetwory i wiele, wiele  innych oraz oczywiście długo wyczekiwana przez wszystkich rekreacyjna wspinaczka na drzewa.

   Ilość chętnych osób pragnących spróbować swoich sił  jak co roku  nie zabrakło. Dzieci oraz młodzież pod okiem specjalistów miały okazję zapoznać się z tą wspaniałą formą aktywności  ruchowej.

tree monkey
Zamontowane „Tree monkey”

Doświadczeni instruktorzy, a na co dzień arboryści pracujący przy pielęgnacji drzew przy użyciu technik linowych, czuwali nad bezpieczeństwem uczestników zabawy. W ramach organizowanej imprezy zapewniony był cały sprzęt wspinaczkowy, niezbędne kaski, uprzęże, liny itp. odpowiednio dopasowane do wieku oraz umiejętności uczestników.

   Arboryści zamontowali kilka rekreacyjnych stanowisk wspinaczkowych oraz specjalistyczne chwyty o nazwie „tree monkey”. „Tree monkey” okazały się wspaniałym uzupełnieniem zabawy dla osób pragnących wspinać się po drzewach.

   Aktywne zajęcia ze wspinaczki drzewnej tree climbingu rekreacyjnego, zorganizowane zostały przez Pracownię architektury krajobrazu ARBORYSTA.COM. Zespół treeworker’ów biorących udział w zajęciach: Maciej Motas, Michał Barański, Mateusz Kaźmierczak, Jan Motas.

wspinaczka na drzewa 22
Wspinaczka drzewna