Pierwszy Piknik SAK na terenie osiedla Kowale we Wrocławiu

  • Temat wydarzenia: Piknik SAK – pokaz pielęgnacji drzew za pomocą technik linowych
  • Termin wydarzenia: 18.05.2018 r. 
  • Lokalizacja wydarzenia: Osiedle-Ogród Kowale we Wrocławiu
  • Organizatorzy: Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu Oddział Dolnośląski

18 maja 2018 r. na terenie osiedla Kowale odbył się Piknik zorganizowany przez Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu, na który zostali zaproszeni mieszkańcy, urzędnicy, społecznicy, a także wszyscy zainteresowani procesem rewaloryzacji zabytkowego osiedla.

W pierwszej kolejności dr inż. arch. kraj. Łukasz Dworniczak przybliżył zebranym rys historyczny powstania osiedla-ogrodu oraz opowiedział o próbach ratowania i odtworzenia jego zabytkowego układu.

Następnie inż. arch. kraj. Maciej Motas opowiedział o dobrych praktykach kształtowania przestrzeni oraz poruszył temat właściwej pielęgnacji drzew w mieście.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć w praktyce pielęgnację drzew za pomocą technik linowych. Pokaz zaprezentowali wykwalifikowani arboryści z firmy arborysta.com – Damian Elzanowski, Jan Motas oraz Daniel Janczak.  Swoją pracę (cięcia redukcyjne, usunięcie posuszu) wykonali na dwóch brzozach brodawkowatych, wchodzących w skład zabytkowego układu.

Mamy nadzieję, że minione spotkanie to tylko jedno z wielu planowanych wydarzeń, mających na celu spotkania miłośników przyrody, ale również okazja do promowania dobrych praktyk w zakresie kształtowania przestrzeni.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!

Więcej informacji na temat historii osiedla Kowale oraz próbach odtworzenia jego układu zieleni, znajduje się pod linkiem: https://www.dworniczak.com/tag/osiedle-ogrod-kowale/

Jedna myśl w temacie “Pierwszy Piknik SAK na terenie osiedla Kowale we Wrocławiu”

Możliwość komentowania jest wyłączona.